środa, 14 października 2015

ostatnio przeczytane książki V

W końcu pojawia się V część "ostatnio przeczytanych książek". Dość długo jej nie było. Na szczęście przez wakacje udało mi się kilka książek przeczytać więc w końcu mogę ją dodać. Nie wiem kiedy pojawi się następna część, ponieważ jak wiecie jestem w klasie maturalnej i w tym roku skupiam się na czytaniu lektur. Żeby pojawiła się VI część musiałabym dokończyć jedną książkę i przeczyć jedną. W sumie musiałabym przeczytać 1,5 książki. Nie wiem czy mi się to uda. Jeżeli nie, to następna część pojawi się pewnie pod koniec maja. No, ale nie wybiegajmy aż tak w przyszłość:).
 
"Po śmierci jednego z braci rodzeństwo Dollangangerów decyduje się na ucieczkę z ponurego poddasza w domu dziadków, gdzie matka i babka więziły je przez blisko trzy i pół roku. Cathy, Chris i mała Carrie trafiają do domu doktora Paula Sheffielda, który osamotniony po śmierci żony i syna, roztacza opiekę nad dziećmi. Wydaje się, że ich los się wreszcie odmienił i że każde z nich znalazło właściwą drogę w życiu. Jednak koszmary przeszłości nie pozwalają tak łatwo o sobie zapomnieć, a wiszące nad młodymi bohaterami rodzinne przekleństwo wciąż daje o sobie znać..."
"Młoda Angielka Charity Selborne przyjeżdża do Awinionu na wakacje. Poznaje tam piękną Loraine podróżującą z trzynastoletnim pasierbem Davidem. Richard Byron, ojciec chłopca, został niedawno uniewinniony z zarzutu zabójstwa; teraz poszukuje swojego syna. Charity spotyka Richarda i- aby chronić Davida- naprowadza go na fałszywy trop. Wkrótce jednak przekonuje się, że Richard jest naprawdę niewinny. Co więcej, grozi mu śmierć ze strony prawdziwych zabójców- wspólników Loraine- którzy zamierzają wykorzystać Davida jako przynętę. Charity postanawia pomóc Richardowi i wplątuje się w obfitującą w niebezpieczeństwa przygodę."
Jedna książka może zmienić życie człowieka...

"Cmentarz Zapomnianych Książek, miejsce ukryte w samym sercu średniowiecznej części Barcelony. Letnim świtem 1945 roku uliczkami starego miasta dziesięcioletni Daniel Sempere podąża za ojcem- księgarzem i antykwariuszem- ku tajemnicy, która nieodwracalnie zawładnie jego życiem, ojciec prowadzi bowiem syna tam, gdzie znajdują schronienie książki zapomniane i przeklęte. Zgodnie z tradycją rodzinną chłopiec musi wybrać dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów wybiera Cień wiatru nieznanego nikomu Juliana Caraxa. Mijają lata... Zauroczony powieścią, Daniel próbuje odnaleźć inne książki Caraxa, ale okazuje się, że niemal wszystkie zostały spalone, a komuś bardzo zależy na zniszczeniu ostatniego egzemplarza. Daniel za wszelką cenę chce odkryć sekret autora, nie podejrzewając, że rozpoczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia. Będzie ona początkiem niezwykłych historii, wielkich namiętności, przeklętych i tragicznych miłości, rozgrywających się w cudownej scenerii Barcelony."

Powieść przetłumaczona na 20 języków, wydana w 30 krajach
Ponad 1 000 000 egzemplarzy sprzedanych w Hiszpanii

I moje standardowe pytanie przy tej serii: Czytaliście którąś z tych książek?
Ja muszę powiedzieć, że to są trzy najlepsze jak do tej pory książki które udało mi się przeczytać i które zamieszczam w jednym poście. No, jest jeszcze "Złodziejka Książek":). 

7 komentarzy:

 1. Nie czytałam, aczkolwiek miałam okazje przeczytać "Płatki na wietrze" jak i pierwszą część tej książki "Kwiaty na poddaszu" , gdy byłam w domu na wakacje, jednak miałam tak wiele zajęć, że nie znalazłam czasu,a zabrać jej ze sobą nie mogłam, bo książka była pożyczona :/ Ale Pierwszą część zekranizowali i oglądałam:)
  Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać ją jeszcze jak i Twoje pozostałe propozycje:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Płatki na wietrze" koniecznie muszę przeczytać! Pozostałe dwie pozycje również są ciekawe, też zwrócę na nie uwagę. Niestety, na pewno nie teraz, bo nauka i obowiązki gonią! :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale wyglądają na ciekawe.
  Pozdrawiam,
  nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia książka wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe książki. :)

  clemeent.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Cień wiatru czytałam :) płatki na wietrze z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!♥
-odwiedzam każdego kto zostawi po sobie ślad.
-jeśli spodoba Ci się mój blog po prostu go zaobserwuj :)